Jak odstranit tetování? Tattoo removing

9. december 2014 at 13:21 | Lin Vixen |  Tattoos
Takový článek na tomto blogu ještě není, a nedávno jsem narazila na Youtube na videa, ve kterých se tetování odstraňovalo a určitě mnozí z nás o tetování uvažují, ale je také dobré vědět, co by se stalo, kdyby se nám to přestalo líbit, změnili bychom názor nebo nám tetování bránilo ve vykonávání nějaké činnosti.


Existuje několik druhů odstranění tetování, například tyto techniky:

1. metoda Dermabraze
Zmrazí se kůže a tetování se začne seškrabovat rotačním kartáčem nebo brusným diamantovým palisády.

2. metoda Salabrasion
Je staletí stará technika. Pomocí anestetika se znecitliví ošetřovaná oblast a poté se roztok se slanou vodou aplikuje na tetování a následně se pokožka obrušuje.

3. metoda Excision Anesthetic
Metoda odstranění pomocí skalpelu a následné sešití kůže.

4. metoda Cover-ups in
Tato metoda nahradí tetování novým tetováním (překryje ho tetováním v podobě kůže)

5. krémy na odstranění tetování
Krémy které se nanášejí opakovaně na tetování.

6. odstranění laserem - Tattoo Removal Laser
Odstranění tetování pomocí nové revoluční laserové technologie. Při této poměrně nové revoluční technologii odstranění tetování laserem, kterou vyhledává čím dál tím více lidí je tetování vystaveno intenzivním pulsům světla dodané laserem. Tyto laserové pulsy ničí inkoustové pigmenty, přičemž nepoškozuje okolní kůži.Jaké jsou účinky a rizika těchto metod?

Odstranění metodou Dermabraze se obecně nedoporučuje, protože bývá často neúčinný, velmi bolestivý a zanechává jizvy nebo možnosti infekce.
Metoda Salabrasion je účinná většinou jen na povrchových tetováních a vyžaduje víc léčby, navíc tetování spíš jen bledne, než že by úplně zmizelo.
ExcisionAnesthetic je ideální hlavně pro malé tetování, čím větší je plocha k odstranění, tím vzniká větší riziko infekcí a jizev.
Cover-ups jsou sice metody dobré, nicméně existuje pouze málo umělců, kteří tuto metodu provozují a dobře ji umí. Nicméně někteří tatéři i lékaři dosahují vynikajících výsledků.

Největší doporučení však získává Laser, produkuje krátké pulsy světla na tetování, které prochází vrchní vrstvou kůže, aniž by ji poškodily. Tyto pulsy jsou pohlcovány pigmentem v pokožce, přičemž dochází k roztříštění pigmentu na miniaturní částice, které sou následně vylučovány z těla.
Odstranění tetování pomocí této nové revoluční laserové technologie je považováno za nejlepší metodu mezi všemi, jak se zbavit nechtěného tetování. Ačkoli je o něco nákladnější a vyžaduje více sezení, je tento proces poměrně bezbolestný a dosahuje vynikajících výsledků. To je také důvod proč se zájem o tuto spolehlivou metodu odstranění tetování velice intenzivně šíří po celém světě.

Ceny za tyto zákroky se různí, nicméně jsem našla ceník jednoho studia v Praze. Vždy pamatujte na to, že jde o vaše zdraví, a proto vůbec není na škodu si připlatit, když to má být odvedeno pořádně :)

Snad jste si rozšířili obzory a nebudete si dělat hlavu s tím, že ,,je to navždy a nedá se to vzít zpět'' :)

 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Aleš Aleš | Web | 10. march 2015 at 8:38 | React

Neumím si asi představit nic jinýho než odstranění tetování laserem, co jsem se o tom dočetl i jinde tak to zní nejrozumněji, jen mě překvapilo že je problém odstraňovat spíš světlé barvy než tmavé při barevném tetování. Případně ještě cover up (tzn. když se překryje jiným), ale to jen když se tetování nepotřebujete zbavit úplně. Ty ostatní metody zní dost šíleně ;-)

2 Jan Jan | Web | 12. november 2016 at 19:51 | React

super informace, diky!

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement