Jakými způsoby si lze prodloužit vlasy?

24. july 2014 at 12:00 | Charlotte Spoiled |  Vlasy
Spousta lidí zastává to, že by si nikdy nenechali prodloužit vlasy, že si je radši nechají narůst, a že nemají rádi prodlužka, že je to na těch holkách s umělými vlasy vidět. Jasně, že přírodní vlasy pečlivě jak říkám "vypěstované" :D jsou to nejlepší, ale ne vždy se daří. Já se nepřikláním k tomu, že bych prodlužování vlasů nějak odsuzovala, vůbec.. prodlužování vlasů je věc, která může pomoci v mnoha věcech. Například tehdy, když člověku hrozně málo rostou vlasy, nebo, když mu vlasy vypadávají a má jich málo, chtějí rozzářit účes barevným melírem a tak. Podle mě to není nic špatného, hlavně, když máte profesionálně prodloužené vlasy tak k nepoznání, že si lidé myslí, že jsou vaše :D Něveste hlavu, v nějakém prodlužování ani nepotřebujete profesionální pomoc! Tenhle článek je psán plně mnou, a snad v něm naleznete svoji vlastní ideální metodu na prodloužení svých vlasů. U všech prodloužení nebudu psát cenu, tu si snadno můžete dohledat, stejně se mnohdy dost výrazně liší.
http://img.xcitefun.net/users/2014/01/351436,xcitefun-long-hair.jpg

Nejdříve bych začla s tím, že při každém prodloužení by jste měli dbát na to, aby jste si sehnali kvalitní vlasy, neodsuzuju syntetiku nebo kanekalon, ale co si budeme, na dlouhodobé prodloužení, bych radila opravdu 100% lidské vlasy, už z pohledu výdrže. Mám 100% lidské vlasy a doma se mi vedle nich válí kanekalon, jak si myslíte, že vlasy vypadají? 100% lidské vlasy, které mám už asi třetím rokem, jsou ve skvělé kondici (byly kvalitní, jsou jemné, lesklé, sice už je to na nich znát, ale 3 roky? já bych řekla, že super:), na tož tak o dva roky mladší kanekalonové příčesky vypadají jak nechutný zašmodrchaný chuchel vlasů. Na té výdrži je to opravdu znát. Ty kanekalonové příčesky bych si na sebe už asi nenandala.

PRODLUŽOVÁNÍ VLASŮ ZA STUDENA!


1) METODA PRODLUŽOVÁNÍ CLIP IN PŘÍČESKY
- Asi jeden z nejznámějších způsobů prodlužování vlasů. Hlavně, když se zaměřím na scene slečny. Tato metoda funguje tak, že vlasy jsou k sobě sešité v různě dlouhých pásech, a na těch pásech jsou našité speciální sponky, kterými se vlasy připevňují do vlasů. Aplikace vlasů trvá po naučení tak 5-10 minut, jak kdy, a jak komu:) Někomu nemusí vyhovovat to, že si musí vlasy každé ráno nandat, a poté zase sundat. Ale pro příležitostné nošení je to podle mě prostě jednička:) A myslím si, že si každý ty vlasy tak oblíbí, že mu nějaké nandání ani nebude dělat problém:D Sady se prodávají po 7 a více kusech. Já měla myslím 10 kusů nebo 12 kusů, teď si trochu nejsem jistá:DDoporučuju si pořídit extra hustou sadu, protože mé první clip in vlasy, sada po 10 nebo 12 kusech, tmavě hnědých vlasů byla prostě skvělá, vypadali naprosto jako mé přírodní vlasy, byly kvalitní (mám je do dnes), měla jsem obrovskou hřívu, objem jako blázen:) skvělá cena na clip in vlasy 1650,- a tak nějak mě všechno na nich mile překvapilo.. ale to by se nedalo vůbec rovnat mé druhé koupi, blond vlasů, kdy jsem si koupila 70 cm vlasy, 8mi kusovou sadu, která stála možná, že ještě více než ta deluxe. Vlasy mi přišli v otřesném žlutém odstínu (a to to měla bejt platinová, to nejsvětlejší co jde. - pohoda hodila jsem na ně přeliv) aleee už nevypadali v mých vlasech tak jako ty předchozí, co opravdu vypadali jak pravé, jako moje.. Cena vlasů se pohybuje tak nějak různě, podle toho jestli se jedná o pravé vlasy, vlasy syntetické, kanekalon.. Ale podotkla bych, že je to jedna z nejlevnějších možností prodloužení. Clip in příčesky lze sehnat i v jiných provedeních než v klasických sadách, či po jednom kuse. Můžete sehnat například na clip in způsob také různé ofiny, culíky a dokonce i drdoly!:)
Kde lze sehnat: například na:www.clipinhair.cz, www.profibeauty.cz, www.clip-in-vlasy.eu/‎ a dalších - spousty scene clip in příčesků má také jedna slečna ve svém shopu - http://www.t-hellshop.cz/ (doporučuji)http://files.hotstyle.cz/200000100-a13c8a2364/clip-in-ofina.jpg

http://beautyhairtotoe.com/wp-content/uploads/2014/03/clip-in-extensions.jpg

pozor však na vyčnívající sponky!!! to nevypadá vůbec dobře :D

2) METODA PRODLUŽOVÁNÍ VLASŮ MICRO RINGS
Prodlužování metodou micro rings má několik možností. Je na vás kterou z nich by jste si vybrali.
1) Metoda neviditelné micro rings
- mechanické spojení vlasového pramene pomocí ultra tenkého měděného kroužku, který je uvnitř hladký - velmi snadná a čistá aplikace a odstranění.

http://www.afroditi.cz/images/stories/p1120241jpg.jpg

http://www.kanekalon.cz/images/content/category/95_big.jpg
2)Metoda protiskluzové micro rings
- spojení vlasového pramene pomocí kovového kroužku s vrutem, který zabraňuje sklouznutí - snadná aplikace, výborně drží, jsou hrubší na vlasy, horší odstranění než neviditelné Micro Rings, ale jsou jednodušší a proto nejpoužívanější.
3)Metoda Silikon micro rings
-extrémně šetrná metoda. Vaše vlásky chrání silikonová výstelka kroužku a Vaše vlásky jsou pod kroužkem jako v bavlnce. Zároveň silikon funguje jako protiskluz. Nevýhoda - velký spoj.

http://www.emporiolashes.cz/images/25_big.jpg

http://www.dolcediva.cz/pics/kadernictvi/prodluzovani-vlasu/prodluzovani-vlasu-01.jpg
Doporučovala bych na tuto metodu vyhledat zkušeného kadeřníka. Nedoporučuje se tato metoda pro domácí prodloužení.

3)METODA PRODLOUŽENÍ KERATINEM ZA STUDENA ZA POMOCÍ ULTRAZVUKOVÝCH VIBRACÍ
- Na místo tepelných kleští se používá ultrazvukový přístroj. Díky ultrazvukovému záření se keratinová hmota (tzv. nehtík) - stejně jaké v případě metody za tepla - rozehřeje, kleštičkami se nehtík stiskne a vznikne nový spoj.
Často se uvádí, že je problém v menší přilnavosti spoje k vlasům - ovšem to je daň za to, že ultrazvukové záření je k vlasům určitě šetrnější, než tepelnými kleštěmi v případě keratinové metody za tepla.

http://www.prodluzovanivlasu.eu/postup.jpg

http://www.prodluzovanivlasu.eu/stroj.png

4) METODA PRODLOUŽENÍ VLASŮ NAPLÉTÁNÍM
Metoda, kdy k vlastním vlasům pomocí micro copánků napleteme připlétané vlasy. Metoda připlétání stojí mám dojem od 18000 výše.

5)METODA PRODLOUŽENÍ JAPONSKÝM ŘETĚZENÍM
- světová novinka, která vznikla jako ohlas na odpočinutí vlásků po mnohaletém nošení prodlužovaných vlasů. Vlásky jsou i tak prodloužené, ale jinak a šetrněji. Žádné spojky, žádné uzlíky, velmi měkké a šetrné. Takový lázeňský pobyt pro vlásky, pak se zase můžete vrátit ke své oblíbené metodě prodlužování vlasů.
http://media1.717.cz/images/media1:53209484627b3.jpg/05062013119.jpg

6) METODA PRODLUŽOVÁNÍ VLASŮ NAŠÍVÁNÍM
- vlasy připravené do tres se připevní k vlastním vlasům buď našitím na francouzský copánek, nebo se tresou provléknou a připevní pomocí micro rings či keratinu. Velmi rychlá a šetrná metoda, také výborná na odpočinutí vlasků.
7)METODA LEPENÍ PÁSKŮ (TAKÉ TAPE-IN, TAPEX)
- na vlasy se oboustrannou vlasovou páskou nalepí krátké tresy vlasů. Poměrně nenápadná metoda. Spoje časem na sebe nachytají nečistoty. Nevýhodou je nízká kvalita vlasů připravovaných na pásky.

http://www.kuplacine.cz/foto/1497.jpg

http://files.studioglamour.cz/200005627-cf322d02e0/hairtalk.jpg

http://www.prodluzovani-vlasu-praha-beauty.cz/cube/useruploads/files/metody_prodluzovani/tape_3.jpg

http://files.top-prodluzko.webnode.cz/200000069-852ae86246/3.jpg

PRODLUŽOVÁNÍ VLASŮ ZA TEPLA!!

1) PRODLUŽOVÁNÍ VLASŮ KERATINEM
- klasická a velmi používaná metoda, efekt volných vlasů. Velmi záleží na kvalitě keratinu. Levné keratiny můžou mít pro vlasy katastrofální následky a naopak kvalitní italský keratin je pro vlasy bezproblémový jak v odolnosti, tak i při sundávání. Nevýhoda - při prodlužování vlasů keratinem se keratin nataví na vlasy a musí se vždy sundávat chemickou cestou - odstraňovačem keratinu. Jednak se tím vlasy zkracují a někdy sundání není tak snadné, jak se popisuje.

http://www.vlasy-prodluzovani.cz/wp-content/uploads/2012/08/keratin.jpg

http://vlasovestudio.wbs.cz/kolaz_20keratin_1_.jpg

2) PRODLUŽOVÁNÍ TENKÝMI TERMOSPOJI
- ultra tenké spoje spojené speciálním polymerem, který se z vlasu bezezbytku odstraní. Velmi bezpečná a diskrétní metoda. Metodou prodlužování vlasů tenkými termo spoji jdou vytvořit detaily kolem obličeje tak , kde jiné metody jsou viditelné.

3) METODA KDY PÁSY VLASŮ LEPÍME SPECIÁLNÍM LEPIDLEM NA NAŠE VLASY JAKO KDYBYCHOM NANDAVALI CLIP IN :D
Ano moc hezky jsem to nazvala, ale tuto metodu například dělá Sarah Sorceress, Sarah si v jejím videu prodlužuje sama doma, kdy má sadu vlasů, které jsou vytvořené jako clip in, ale bez spon, a lepí si je speciálním lepidlem ke svým vlasům, hodím sem video, aby jste věděli. :) GLUE IN EXTENSION

A teď pro finále pár otázek k vám.. Měli jste už někdy prodloužené vlasy? jakou metodou? s jakou metodou jste byly spokojeni a jaká vás naopak zklamala, všechny názory a odpovědi do komentářů čtenáři :)
 

1 person judged this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama