Gyaru

23. april 2014 at 16:29 | Charlotte Spoiled
Gyaru je anglický přepis slova gal což znamená dívka. Název tohoto stylu vznikl ze značek džínsů s názvem "gals", jejichž reklamní slogan byl: "I can't live without men" v překladu - Nemohu žít bez mužů. Gyaru v Japonsku vzniklo na protest proti Ideálu Japonky.

Osobně pro mě, je tenhle Japonský styl, jeden ze stylů, které mě opravdu ovlivňují, hlavně z hlediska oblékání ale ze všeho nejvíc z hlediska líčení. Tenhle styl mě hlavně upoutal tím, jak lze pracovat s líčením očí. Což je pro mě jedno z nejdůležitějších věcí, na kterých na sobě pracuji. Gyaru dívky jsou podle mě naprosto dokonalé, toužím být někde tam u nich, žít stejnou kulturou, žít stejným stylem, bez předsudků. No ale nebudeme si lhát, podle mě jsou nejhezčí gyaru dívky, které jsou opravdu z Japonska, ano jsou i vyjímky z jiných zemí, které se jim začínají skvěle vyrovnávat, ale na originál není :D Prostě I love it ! <3


Jak vlastně Gyaru poznám?
Gyaru dívky, mají vlasy většinou odbarvené, do takové světloučké hnědé, béžové až blonďaté barvy (viz úplně první fotogragie) ale lze se v tomhle stylu setkat i s mnoha vyjímkami. To lze vidět zase na fotce nad tímto textem. V gyaru není pevně dán účes, ale nejčastější jsou u nich vlnité vlasy až po kudrlinky. V žádném případě, to neznamená, že by jsme si kvůli tomu měli ničit každý den vlasy kůlmou, to si vážně nemyslím. Myslím si, že je hodně variant jak si takové vlasy zařídit, i bez zbytečného ničení vlasů. (například nějaké zapletené copy přes noc, či natáčky)
S make-upem to mají tak, že dříve se gyaru tak nějak skládal z více stylů, nebo spíše měl takové podkategorie. Dříve bylo nutností opálení, dnes už tomu tak je pouze u ganguro stylu (a mě osobně ganguro styl docela děsí:D) V této době je takovým jasným základem dobrý make-up a hlavně make-up očí, ten je na tomhle stylu jedna z nejdůležitějších věcí.
Když začneme tedy make-upem očí, tak oči jsou naprostým základem. Nejčastěji se nanese černá linka na horní víčko, spodní linku jen do půlky oka, stínami si vystínujete některé partie, přilepíte řasy, a je hotovo :D ano podle mého popisu je to fakt k neporozumění :D proto se raději koukněte na video, které nesmírně doporučuji, je jedno z těch lehčích, nepřemalovaných. A je naprosto roztomilé. Každopádně chtěla bych ještě podotknout že většina dívek z tohoto stylu nosí zvětšovací čočky, a mnoho líčení, by bez nich vypadalo tak nějak nezajímavě. Jinak Video Je od Tsubasy Masuwaka a naprosto jí doporučuju, má skvělé tutorialy na líčení v různých japonských stylech a jsou dobré k porozumění.
Ohledně nehtů, je to velice nápadité, většinou nosí umělé nehty s mnoha ozdobičkami, ale to není potřeba, stačí, když si o nehty dobře pečujete a máte je upravené.
další líčení pro inspiraci -

Ohledně postavy jsou spekulace různé, většina lidí tvrdí, že by měli být velice vyhublé, s dlouhýma nohama. Jenomže, co si budeme povídat, né každý tyhle předpoklady má, a tak si myslím, že podle váhy a toho, jestli jsme vyhublé, nebo jsme tak nějak jak se říká správně stavěné. Nezáleží na postavě, když se umíme dobře obléct. V Gyaru je spousta možností jak se obléct. Proto neodmítněte malou ochutnávku jak z pohledu na oblečení, tak z pohledu na slečny, které se k tomuhle stylu řadí.
 

Be the first one to judge this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama